W duchowym samorozwoju nie trzeba szukać daleko, żeby zobaczyć zmiany w swoim życiu. Konsekwentne stosowanie kilku prostych narzędzi, bez wyjątków, w każdej sytuacji może być niesamowicie skuteczne.

 

Podstawowym założeniem ma być prostota użycia narzędzi, co przełoży się na to, że zawsze mamy je pod ręką. Nie musisz znać zasady działania praw wszechświata, żeby z nich korzystać. Teoria to jedno, ale praktyka jest ważniejsza!

 

Możesz stosować jedno, kilka, wedle własnego uznania i intuicji.

 

Są to narzędzia wypróbowane przez setki lat:

  1. Bycie życzliwym wobec każdego przez cały czas, beż żadnych wyjątków (do siebie także).
  2. Czcić całe życie we wszystkich jego przejawach, niezależnie od wszystkiego, nawet jeśli się tego nie rozumie.
  3. Nie wywodzić żadnej faktycznej i niezawodnej wiedzy na temat niczego. Prosić Boga, by odsłonił ich znaczenie.
  4. Postanowić dostrzec ukryte piękno wszystkiego, co istnieje – wówczas samo się objawia.
  5. Wybaczyć każdemu wszystko, czego się doświadczyło, niezależnie co to było. Pamiętać, że błąd wynika z niewiedzy. Każdy człowiek może wybrać tylko to, w co wierzy, że jest dobrem.
  6. Podchodzić do życia z pokorą i być gotowym porzucić wszelkie pozycjonowanie i mentalne oraz emocjonalne spory czy chęć zysku.
  7. Chcieć bezinteresownie służyć życiu we wszystkich jego aspektach – przejawiać chęć zrzeczenia się dostrzegania zysku, pożądania i korzyści.
  8. Dzięki intencji, pokorze, zestrojeniu, poddaniu zamienić swoje życie w żywą modlitwę.
  9. Weryfikować poziom świadomości i prawdę, którą głoszą nauczyciele, od których zamierzamy się uczyć lub zestroić.
  10. Uznać, że dzięki zaangażowaniu i poddaniu pojawia się wiedza, która dostarcza wsparcia i wszystkiego, co potrzebne w całej podróży.

Cel i intencja zestrojenia z duchowymi zasadami w połączeniu z cierpliwością i zdecydowaniem nadają priorytet i potrzebną energię. Włączenie powyższych duchowych zasad do codzienności jest bardziej praktyczne od medytacji.

Która zasada pasuje ci najbardziej?

Czy możesz uczynić z niej motto życiowe, które będzie konsekwentnie i nieugięcie stosowane wobec wszystkiego, zawsze i wszędzie?

Dzięki wybraniu podstawowego życiowego motta otrzymujemy dostęp do zbioru postaw wpływających na percepcję. Wpłynie to także na postrzeganie przeszłości.

 

Kacper Lisiak

Scroll to Top